Corning Optical Communications Polska

Badania i Rozwój, Przemysł / Produkcja, Telekomunikacja

O Corning Optical Communications Polska

Firma zajmuje się tworzeniem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Corning OC Polska stanowi część Corning Incorporated, który ma swoją siedzibę główną w Corning w stanie Nowy Jork, istnieje już od ponad 160 lat i zatrudnia ponad 40.000 osób w ponad 100 fabrykach oraz biurach na całym świecie. Polski oddział obecny jest w kraju od 2001r. Obecnie jest to największy w Europie zakład produkujący kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny. Zatrudnionych jest tu ponad 2700 osób. Tuż przy obecnym zakładzie budujemy drugi zakąłd produkcyjny.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Firma, która stawia na rozwój

anonimowo
Jak komuś zależy na zdobywaniu doświadczenia, to polecam tę firmę. Organizują przydatne kursy i szkolenia, z których bez problemu można skorzystać. Poza tym jak ktoś jest ambitny i angażuje się w swoją pracę to może liczyć na awans. Co prawda aby go zdobyć trochę trzeba się narobić, ale moim zdaniem tak powinno być. Jedyną wada tego miejsca są przeciętne, żeby nie powiedzieć niskie zarobki. To dość ważna kwestia, ale póki co przymykam jeszcze na to oko, bo skupiam się na własnym rozwoju. A że mogę to robić w towarzystwie miłych ludzi to tym lepiej. Ale jeśli pracodawca nie pomyśli o jakichś podwyżkach, to pewnie za jakiś czas rozejrzę się za czymś innym.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Kursy / konferencje
  • Karta sportowa
  • Bony / bilety / zniżki
  • Ubezpieczenia na życie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Stażystka (Praktyka/Staż)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: StrykówTermin rozmowy: 12.2016
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Rozmowa na staż w dziale finansowym moim zdaniem była spoko. W praktyce sprawdzali jedynie poziom znajomości angielskiego albo raczej nie sam poziom tylko to czy jest komunikatywny.

Mnie pytali dlaczego wybrałam taki staż? Czego chcę się nauczyć? Na jaki poziom oceniam swoją umiejętność obsługi Excela? Jak mi idzie na studiach? Na ile będę dyspozycyjna? Czego oczekuję?

Mniej więcej po dwóch tygodniach się odzywają z odpowiedzią. Tak mi powiedzieli, że odpowiedź tak będzie i tak była.