Corning Optical Communications Polska

Badania i Rozwój, Przemysł / Produkcja, Telekomunikacja

O Corning Optical Communications Polska

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Corning OC jest częścią Corning Incorporated, który istnieje od ponad 160 lat z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork, zatrudnia blisko 35.000 pracowników oraz posiada ponad 100 fabryk i biur na całym świecie.

W Polsce jesteśmy obecni od 2001r. , na początku produkowaliśmy złącza do kabli optycznych zatrudniając jedynie 32 osoby. Obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

JAKOŚĆ, JEDNOSTKA, DZIAŁANIE, PRZYWÓDZTWO, INNOWACYJNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ to wartości, które są podstawą naszej strategii, kluczem do sukcesu i tym co wyróżnia nas spośród naszych konkurentów. Określają nasze relacje z pracownikami, klientami, dostawcami i społecznościami, w których prowadzimy działalność w każdej lokalizacji.


Nasze hasło przewodnie – „At Corning, possibilities become real, including yours” - zobowiązuje! Oferujemy najlepsze warunki do rozwoju kariery zawodowej, zainteresowań oraz dostęp do najnowszych technologii.


NIE MASZ DOŚWIADCZENIA? WEŹ UDZIAŁ W NASZYCH PROGRAMACH STAŻOWYCH!

PONAD 50 % STAŻYSTÓW ZOSTAJE Z NAMI PO ODBYTYM STAŻU!

Oferujemy:

– możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie o globalnym zasięgu (codzienny kontakt z językiem angielskim)

– bardzo dobrą atmosferę w pracy

– samodzielność

– duże możliwości rozwoju.

W ramach programów stażowych zatrudniamy osoby m.in. w działach:

– Inżynieryjnym,

– Jakości,

– Logistyki,

– Produkcji,

– Badań i Rozwoju,

– BHP,

– Zakupów,

– HR,

– Finansów.

Jeśli jesteś absolwentem lub studentem ostatnich lat uczelni technicznej (preferowane) na kierunku:

– mechanika,

– automatyka,

– elektronika,

– optoelektronika,

– telekomunikacja,

– logistyka,

– zarządzanie i inżynieria produkcji,

– nanotechnologia,

– technologia polimerów.

znasz komunikatywnie język angielski i interesuje Cię odbycie płatnego stażu w naszej firmie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

PROGRAM STAŻOWY CORNING „POSSIBILITIES BECOME REAL”

– oferujemy umowę o pracę na cały lub częściowy etat na okres do 12 miesięcy oraz benefity pracownicze, m.in. dofinansowanie posiłków, wypoczynku oraz karty Multisport. Po odbyciu stażu w miarę wolnych etatów proponujemy pełnoetatową, stałą pracę. – aktualne oferty staży pojawiają się w ciągu całego roku kalendarzowego – sprawdź oferty na www.pracuj.pl

PROGRAM „DIAMENTOWA PRAKTYKA”

– oferujemy płatne praktyki w semestrze zimowym – program przeznaczony jest dla wyróżniających się studentów Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Dotyczy on wszystkich kierunków i form studiów realizowanych na Wydziale OiZ, w których program studiów przewiduje co najmniej 12 tygodni praktyk i nie mniej niż 325 godzin praktyk. – aktualne oferty staży pojawiają się jesienią (październik) – sprawdź oferty na www.oizet.plPRACA W CORNING


Oferty wolnych miejsc pracy umieszczamy na naszej stronie internetowej www.corning.com/praca, stronie http://www.pracuj.pl/ i innych portalach poświęconych pracy oraz w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

Najczęściej szukamy kandydatów na stanowiska: 


- inżyniera produkcji,

- inżyniera R&D,

- inżyniera lean manufacturing,

- inżyniera utrzymania ruchu,

- inżyniera jakości,

- projektanta CAD,

- pracownika działu logistyki: planisty, specjalisty ds. eksport-import, specjalisty ds. celnych, specjalisty ds. zakupów,

- informatyka,

- pracownika produkcji.


Jesteś zainteresowany?

Napisz do nas: [email protected]


Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o.

ul. Smolice 1e

95-010 Stryków

tel.: 42 230 11 00

www.corning.com/careers

[email protected]

 

Nowe OpinieDodaj

4.4
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Dla osób z doświadczeniem i dla szukających doświadczenia

Inżynier Procesu
W Corning wygląda to tak, że jest praca dla osób z doświadczeniem na samodzielnych stanowiskach i dla tych bez doświadczenia. Firma jest elastyczna, ale nikt z tego powodu nie narzeka. Krąży taka opinia, że to świetne miejsce dla inżynierów - mogę ją potwierdzić.

Niezaprzeczalnie Corning jest korporacją ze wszystkimi dobrymi i złymi stronami. Dobre - szansa na rozwój, atmosfera, szkolenia, rzadkie nadgodziny, benefity pozapłacowe, ciekawa praca i wbrew pozorom zgrany zespół. Złe - obowiązkowe 30 minut na lunch wydłużające dzień pracy i długie procesy decyzyjne. Można się tu nauczyć jak pracować w korporacji.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta sportowa
  • Bony / bilety / zniżki
  • Ubezpieczenia na życie

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Stażystka (Praktyka/Staż)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: StrykówTermin rozmowy: 12.2016
Proces rekrutacji: 2 etapy
  • Spotkanie w firmie
  • Rozmowa w języku obcym
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zainteresowania
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Języki obce, Obsługa programów
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania
Sposób aplikowania
  • Portal z ofertami pracy
Ogólny komentarz

Rozmowa na staż w dziale finansowym moim zdaniem była spoko. W praktyce sprawdzali jedynie poziom znajomości angielskiego albo raczej nie sam poziom tylko to czy jest komunikatywny.

Mnie pytali dlaczego wybrałam taki staż? Czego chcę się nauczyć? Na jaki poziom oceniam swoją umiejętność obsługi Excela? Jak mi idzie na studiach? Na ile będę dyspozycyjna? Czego oczekuję?

Mniej więcej po dwóch tygodniach się odzywają z odpowiedzią. Tak mi powiedzieli, że odpowiedź tak będzie i tak była.