Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

Bank Gospodarstwa Krajowego BGK

Finanse / Ekonomia

O Bank Gospodarstwa Krajowego BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego BGK jest polskim państwowym bankiem rozwoju. Powstał w 1924 r. i od początku swojego istnienia należy do Skarbu Państwa. Zobowiązany jest do wspierania rozwoju Polski w obszarze społeczno-gospodarczym, a także do efektywnego wykorzystywania programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. BGK jest także partnerem finansowym i jako taki czynnie włącza się we współpracę między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi. Ponadto, zajmuje się m.in. zarządzaniem programami europejskimi oraz dystrybucją środków unijnych w skali krajowej i regionalnej.


BGK posiada szeroką ofertę produktów i usług skierowanych zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw i samorządów. Do najpopularniejszych z nich należą, m.in.: program Mieszkanie dla Młodych, program Biznesmax wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa, fundusz pożyczek i kredytów studenckich czy też pożyczki w ramach programu „Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Stabilne zatrudnienie

anonimowo
W BGK można liczyć na pewno na stabilność zatrudnienia. To mi wtedy odpowiadało, bo nie lubię życia w niepewności. Zarabiałam może jakoś bez szału, ale dało się za to wyżyć. Godziny pracy też mi odpowiadały, a do tego miałam dobry dojazd, więc nie stresowałam się spóźnianiem się. Z czasem można było też awansować, więc nie hamowali rozwoju zawodowego. Ja na tym nie skorzystałam, bo musiałam zrezygnować z pracy, ale to z powodów osobistych. Najmniej pasowała mi duża dawka formalizmu i biurokracji, ale tego chyba w banku nie da się uniknąć.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta sportowa
  • Ubezpieczenia na życie
  • Program emerytalny

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Stażystka (Praktyka/Staż)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 5.2015
Proces rekrutacji: 4 etapy
  • Testy analityczne
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Cele życiowe, Zainteresowania, Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Uczelnia, Języki obce, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Na uczelni
Ogólny komentarz

Zadzwonili do mnie dość szybko po wysłaniu aplikacji. Na rozmowie miałam okazję poznać pracownicę działu personalnego, która prowadziła tę kwalifikację. Najpierw musiałam opowiedzieć o swoich studiach, o ulubionych przedmiotach, o ocenach, o działalności w samorządzie. Później przeszłyśmy na temat odbytych wcześniej praktyk, czyli tego, co robiłam do tej pory. Kilka pytań rzuciła też po angielsku, żeby zweryfikować moją rzeczywistą znajomość języka. Po tym dostałam zadanie do rozwiązania, a ponieważ startowałam do obszaru finansowego, było ściśle ono związane z umiejętnościami potrzebnymi w tym resorcie.

Na kolejny element rekrutacji składało się spotkanie z dyrektorem departamentu finansowego. Jego pytania również dotyczyły głównie moich studiów i działalności poza nimi, musiałam po prostu wykazać, że jestem aktywna i nie ograniczam się wyłącznie do "studiowania". Dowiedziałam się także o warunkach obowiązujących na stażu, w tym też o możliwych do zdobycia nagrodach :) Niestety się nie dostałam, bardzo żałuję, bo mi się podobało.