Bank Gospodarstwa Krajowego BGK

Finanse / Ekonomia

O Bank Gospodarstwa Krajowego BGK

Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Jako partner finansowy aktywnie wspieramy przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych. Inicjujemy i uczestniczymy we współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi.

Nowe OpinieDodaj

3.6
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Wyszło na to, że nawet ok

Doradca
Miałam spore zastrzeżenia zanim zaczęłam pracę, ale stwierdziłam, że nie zaszkodzi spróbować. Okazało się, że było nawet ok. Udało mi się jakby nie było zdobyć spore doświadczenie.

Sporo rzeczy mi odpowiadało np. socjal, benefity z pakietem medycznym i sportowym, atmosfera, godziny pracy i lokalizacja.

Ale tak jak przypuszczałam pensje nie były powalająco wielkie i był spory stres. Dodatkowo to co się dzieje w takim banku jest zależne od tego, co się dzieje w kraju. Warto to brać pod uwagę.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta sportowa
  • Program emerytalny

Rozmowy kwalifikacyjneDodaj

Ocena pozytywna
Ocena rozmowy:Pozytywna

Stażystka (Praktyka/Staż)

Branża: Finanse / EkonomiaMiejsce: WarszawaTermin rozmowy: 5.2015
Proces rekrutacji: 4 etapy
  • Testy analityczne
  • Spotkanie w firmie
Pytania dotyczące
O Tobie
O Tobie:Zalety i wady, Cele życiowe, Zainteresowania, Inne
Wykształcenie
Wykształcenie:Kierunek studiów, Uczelnia, Języki obce, Inne
Kariera
Kariera:Cele zawodowe, Twoje oczekiwania, Doświadczenie
Sposób aplikowania
  • Na uczelni
Ogólny komentarz

Zadzwonili do mnie dość szybko po wysłaniu aplikacji. Na rozmowie miałam okazję poznać pracownicę działu personalnego, która prowadziła tę kwalifikację. Najpierw musiałam opowiedzieć o swoich studiach, o ulubionych przedmiotach, o ocenach, o działalności w samorządzie. Później przeszłyśmy na temat odbytych wcześniej praktyk, czyli tego, co robiłam do tej pory. Kilka pytań rzuciła też po angielsku, żeby zweryfikować moją rzeczywistą znajomość języka. Po tym dostałam zadanie do rozwiązania, a ponieważ startowałam do obszaru finansowego, było ściśle ono związane z umiejętnościami potrzebnymi w tym resorcie.

Na kolejny element rekrutacji składało się spotkanie z dyrektorem departamentu finansowego. Jego pytania również dotyczyły głównie moich studiów i działalności poza nimi, musiałam po prostu wykazać, że jestem aktywna i nie ograniczam się wyłącznie do "studiowania". Dowiedziałam się także o warunkach obowiązujących na stażu, w tym też o możliwych do zdobycia nagrodach :) Niestety się nie dostałam, bardzo żałuję, bo mi się podobało.