Logo Aviva
+ Dodaj opinię
Finanse / Bankowość, Ubezpieczenia

Zastanawiasz się, co robimy – uwalniamy ludzi od lęku przed niepewnym jutrem. Robimy to od lat i robimy to świetnie. Kiedyś naszymi klientami byli Isaak Newton i Agatha Christie. Dziś na całym świecie mamy ich ponad 30 mln. Ale liczy się to co przed nami. Wyznaczamy trendy i kierunki w ubezpieczeniach.

Rozmowy kwalifikacyjne w Aviva

(6)

Przeczytaj relacje z rozmów kwalifikacyjnych osób, które aplikowały do tej firmy

Pokaż:
od najnowszych

Tylko wiarygodne relacje z rozmów kwalifikacyjnych. Nie pozwalamy pracodawcom na ich modyfikowanie.

Aplikowałeś na: agent ubezpieczeniowy

Rekrutacja odbyła się:luty 2018, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 2

Moje relacja:

Bardzo dobrze wspominam proces rekrutacji w Avivie. Podeszli do sprawy poważnie i byli bardzo profesjonalni. Są ludzie, którym może to nie pasować, bo wolą pójść na łatwiznę i usłyszeć pytania o swoje hobby zamiast o konkrety związane z pracą… Ale ja byłem zadowolony. Mogę powiedzieć, że były dwa etapy, bo najpierw miałem do wypełnienia test, a potem była już właściwa rozmowa. Co do testu to miał za zadanie sprawdzić jakie posiadam kompetencje zawodowe. Jak ktoś jest zdecydowany na taką pracę to raczej nie będzie miał problemów z jego wypełnieniem. Potem odbyła się rozmowa z managerem. Tutaj standardowo dostałem pytania o to, dlaczego chcę pracować właśnie w ubezpieczeniach, czy mam jakieś doświadczenie w tym zakresie, czy lubię pracować bezpośrednio z ludźmi itp. Niby banały, ale rozmowa ciekawie się rozwinęła. Ze swojej strony opowiedzieli mi też o warunkach pracy. Cała rekrutacja była przeprowadzona na wysokim poziomie.

Rozwiń
Data dodania: 04.06.2018

Aplikowałeś na: Doradca ds ubezpieczeń i inwestycji

Rekrutacja odbyła się:luty 2016, Katowice

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Po tym jak przesłałam CV dostałam propozycję spotkania rekrutacyjnego. Jak się okazało w praktyce spotkałam się z kimś kto miał być jak się oczywiście uda moim przełożonym. Nawet fajnie mi się z nim rozmawiało. Pytania nie były jakieś szczególne w momencie jak się pytają o doświadczenie, motywację, oczekiwania, dyspozycyjność itp. to te pytania nie są zaskakujące. Można spokojnie powiedzieć, że pytali o to samo co zawsze i wszędzie pytają na rekrutacjach. O pracy w Avivie też porozmawialiśmy więc miałam pełną wiedzę na temat tego co mnie czeka.

Rozwiń
Data dodania: 02.02.2017

Aplikowałeś na: Przedstawiciel Handlowy

Rekrutacja odbyła się:październik 2016, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Jak tak najpierw poczytałem o procesie rekrutacyjnym w Avivie to byłem trochę przerażony. Teoretycznie miało być ileś tam etapów, bardzo rozbudowane to wszystko i z dużymi wymaganiami. Rzeczywistość okazała się taka, że rekrutacja to przynajmniej dla mnie była rozmowa. I tyle. Koniec kropka. I to rozmowa maksymalnie skupiona na moich wcześniejszych doświadczeniach zawodowych łącznie z zakresem obowiązków na poszczególnych stanowiskach. Oprócz doświadczenia tylko oczekiwania, dyspozycyjność i motywacja do pracy.

Rozwiń
Data dodania: 27.10.2016

Aplikowałeś na: Specjalista ds. Oceny Ryzyka Ubezpieczeń

Rekrutacja odbyła się:lipiec 2016, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Przeszłam przez jedną rozmowę w tej firmie. Nie wiem czy planowane były kolejne części akurat w tej rekrutacji, bo nie dostałam takiej informacji. Pamiętam, że zdziwiło mnie ich ogłoszenie, bo nie mieli konkretnie określonych wymagań tylko pisali o zakresie obowiązków i co oni mogą zaoferować. Tak nietypowo Na rozmowie za to było bardzo typowo. Mnóstwo pytań na zasadzie gdzie pracowałam, dlaczego chce pracować tutaj, co chcę robić, jak sobie wyobrażam swój zakres obowiązków, czy umiem obsłużyć takie a takie programy, jakie mam oczekiwania w stosunku do pracy i pracodawcy. Na koniec kiedy mogę zacząć i ile chce zarabiać.

Rozwiń
Data dodania: 14.07.2016

Aplikowałeś na: Opiekun klienta

Rekrutacja odbyła się:październik 2014, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 1

Moje relacja:

Rozmowa, na której byłem, niczym się nie różniła od innych tego typu. Właściwie to była dokładnie taka sama jak wszystkie, na jakich byłem do tej pory. Tzn przebiegała po prostu wg tego samego schematu. Kierownik co prawda bardzo miły i kulturalny, więc za to ogromny plus, ale pytaniami mnie nie zaskoczył: - wykształcenie - doświadczenie - angielski - czemu ta firma - czemu to stanowisko - zainteresowania - czy lubię kontakt z ludźmi.

Rozwiń
Data dodania: 16.05.2016

Aplikowałeś na: Agent ubezpieczeniowy

Rekrutacja odbyła się:grudzień 2010, Warszawa

PRACA
Ogólne wrażenia:

Czas trwania rekrutacji: do 2 tygodni

Ilość etapów rekrutacji: 2

Moje relacja:

Odbyłem dwie rozmowy kwalifikacyjne w Avivie. Forma spotkań była z uwagi na charakter firmy bardzo oficjalna, a same rozmowy byłe bardzo konkretne. Pierwsze spotkanie odbyłem ze swoim przyszłym Sales Managerem, który otwarcie mówił mi o ogromnych możliwościach jak również zapewniał, że praca w branży ubezpieczeniowej wymaga ogromnego zaangażowania. Na koniec otrzymałem zadanie domowe, które docelowo sprawdzało moją osobę pod kątem zaangażowania i otwartości na ludzi. Drugie spotkanie odbyło się oprócz Managera również z dyr. Oddziału, który również mówił mi o trudnościach pracy agenta ubezpieczeniowego. Na koniec przedstawiono mi cały plan awansów i możliwości rozwoju, zapytano o to jak ja to widzę. Podsumowują rozmowy były bardzo profesjonalne. Otrzymałem rzetelną informację co do warunków pracy, zagrożeń i możliwości.

Rozwiń
Data dodania: 23.10.2015