Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Dowiedz się więcej »

Close

AstraZeneca Pharma Poland

Badania i Rozwój, Farmaceutyka / Medycyna

O AstraZeneca Pharma Poland

AstraZeneca Pharma powstała w 1999 r., a jej siedziba główna zlokalizowana jest w Londynie. Dziś firma uważana jest za jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie. Głównym profilem jego działalności jest dostarczanie nowoczesnych leków stosowanych w wielu obszarach medycyny, m.in. w chorobach kardiologicznych i metabolicznych, onkologii, chorobach układu oddechowego, chorobach autoimmunologicznych oraz neurologicznych. Poza tym, firma produkuje także szczepionki.


Aktualnie zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa obecne są w 16 krajach świata i zatrudniają łącznie ponad 50 tys. pracowników. Leki wytwarzane przez koncern docierają do pacjentów z około 100 krajów.


Firma stawia na postęp naukowy i użycie nowych technologii. Dzięki temu, wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych produktów. Poza tym, dba również o edukację zdrowotną pacjentów. W tym celu realizuje programy dotyczące profilaktyki, a także poprawy jakości życia podczas leczenia.


AstraZeneca Pharma działa również w Polsce. W jej ramach w 2011 r. utworzono Centrum Operacyjne Badań Klinicznych z siedzibą Warszawie. Była to pierwsza taka inwestycja przedsiębiorstwa w tej części Europy. Oprócz niej, w stolicy funkcjonuje także Centrum Finansowe IFS,  Centrum HR i Centrum Zakupów Globalnych. Dla AstraZeneca Pharma Poland pracuje obecnie ponad 900 specjalistów.


AstraZeneca Pharma Poland jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Dwukrotnie – w 2014 oraz 2015 r. otrzymała wyróżnienie w rankingu Great Place To Work. Ponadto, doceniono także jej wkład w rozwój nauki, przyznając jej nagrodę specjalną w konkursie Sukces Roku 2013 w ochronie zdrowia, a także Innowatory Zdrowia WPROST 2016.

Nowe OpinieDodaj

4.0
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance

Jest ok, więc mogę polecić tę firmę

anonimowo
Jakichś szczególnych minusów pracy w AstraZeneca raczej nie zauważam. Co prawda zawsze można się do czegoś przyczepić i w tym wypadku byłyby to małe szanse na awans, ale mnie to aktualnie jakoś bardzo nie przeszkadza. Zresztą jest więcej zalet niż wad. Przede wszystkim dają dobrze zarobić – wynagrodzenie jest moim zdaniem wysokie, a przynajmniej mnie satysfakcjonuje. Odpowiadają mi też godziny pracy, bo dzięki nim mogę zachować równowagę między życiem prywatnym a pracą. I moi koledzy i koleżanki z biura są bardzo mili i uprzejmi, więc pod tym względem też wszystko mi odpowiada.
Szkolenia
Atmosfera
Możliwość awansu
Wynagrodzenie
Work/life Balance
  • Narzędzia pracy
  • Elastyczny czas pracy