Praca - Specjalista bhp

Lokalizacja: Bydgoszcz
Wygasa:

Specjalista bhp

    Obowiązki:

    • Realizacja zadań wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz Kodeksu Pracy.
    • Analizowanie i monitorowanie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie oraz przestrzegania przez pracowników przepisów w tym zakresie,
    • Opracowywanie i opiniowanie wewnętrznych procedur, zarządzeń, regulaminów i instrukcji, których zakres wymaga kontroli i/lub wsparcia BHP ,
    • Udział w pracach Komisji BHP, komisji wypadkowych oraz opracowywanie wniosków i zaleceń powypadkowych.
    • Prowadzenie procesu analizy ryzyka na stanowiskach pracy oraz rejestrów i dokumentacji wypadków przy pracy i innych ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk produkcyjnych,
    • Organizacja szkoleń z zakresu BHP dla pracowników.
    • Prowadzenie spraw związanych z realizacją zadań w obszarze medycyny pracy.
    • Współpraca i wspieranie kadry kierowniczej oraz przygotowywanie raportów i analiz w zakresie BHP ,
    • Reprezentowanie zakładu wobec instytucji zewnętrznych w zakresie BHP w ramach określonych przepisów prawa i wewnętrznych procedur.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe lub podyplomowe w zakresie BHP.
    • Wymagane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
    • Bardzo dobra znajomość aktualnych przepisów z obszaru BHP w tym przepisów międzynarodowych w tym obszarze oraz normy OHSAS 18001,
    • Doświadczenie w zakresie wdrażania kultury bezpieczeństwa w organizacji z sektora przemysłowego będzie dodatkowym atutem.
    • Dobra znajomość języka angielskiego.
    • Zdolności przywódcze oraz budowania autorytetu.
    • Bardzo dobra organizacja pracy i nastawienie na osiągnięcie celu.
    • Umiejętność współpracy w zespole.
    • Samodzielność, elastyczność i asertywność. Oferujemy:
    • Możliwość realizacji ambicji zawodowych w firmie o długoletniej tradycji.
    • Współpracę z gronem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
    • Stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie.